8 krokov ku krásnej a zdravej pokožke v lete

Konečne prišli vytúžené letné mesiace plné slnka, vody a oddychu. Mnohé z nás sa chystajú na výlety a dovolenky, kde sa ideme zrelaxovať a načerpať nové sily a energiu. Aby sme vypadali na našich cestách krásne a spokojne, je dôležité sa o seba intenzívne starať aj počas týchto letných mesiacov. Dokonca by som povedala, že počas leta je dôležité sa starať o seba viac, lebo odhaľujeme z nášho tela oveľa viac ako inokedy. Dnes si teda povieme, ktoré prípravky z našej produkcie môžeme v lete využívať a ako a na záver Vám odporučím zopár receptov na výborné koktaily, ktoré príjemne osviežia náš organizmus a zároveň nám dodajú vitamíny.

Prečo je dôležité starať sa o seba v lete? Pretože v lete sa viac pohybujeme vonku, na náš organizmus pôsobia rôzne vplyvy ako slnečné lúče, morská voda, suchý vzduch, ktoré dávajú „zabrať“ našej pokožke a vlasom. Aby sme si zachovali krásnu opálenú pokožku a zdravé vlasy je dôležité si urobiť tzv. predprípravu pred dovolenkou. Táto príprava obsahuje 8 základných krokov, ktoré je vhodné absolvovať pred a po dovolenke, alebo kedykoľvek vtedy, keď intenzívnejšie vystavujeme našu pokožku slnečnému žiareniu a vode. Zo starostlivosti o svoje telo si môžeme vďaka naším skvelým produktom urobiť dokonalý relaxačný večer krok po kroku.

Krok 1. Enzymatický píling: Na to, aby si naša pokožka zachovala vlhkosť čo najdlhšie, je potrebné odstrániť odumreté bunky, ktoré bránia preniknutiu hydratačných krémov do jej hlbších vrstiev a zároveň vytvárajú nepekný suchý povrch, tzv. šupinky. Pred sprchou si na telo nanesieme malú vrstvu enzymatického pílingu (vôňu a druh si môžete vybrať z našej ponuky, kódy 30246 – 30253) a krúživými pohybmi jemne vmasírujeme tento gél do pokožky. Na pokožke sa začnú vytvárať malé guličky tzv. žmolky (odumreté bunky). Masáž začíname od nôh a postupujeme smerom dohora, aby sme rozprúdili aj lymfatický systém.

Krok 2. Soľný píling: Po tom, ako sme na telo naniesli enzymatický píling, si vezmeme niektorú telovú soľ z ponuky tianDe (30213, 30214, 30215, 30222, 30223), moja obľúbená na leto je levanduľová 30214, pretože uvoľňuje telo, krásne vonia a dobre sa po tejto levanduľovej masáži zaspáva. A rovnako ako pri 1.kroku vymasírujeme celé telo touto soľou a následne opláchneme vodou. Tento druh pílingu nielen že uvoľní vaše telo, ale soľ čistí aj energetické dráhy a detoxikuje, takže z Vás na chvíľu opadnú všetky starosti a problémy.

Upozornenie: pílingy robíme výlučne večer v sprche, aby pokožka nebola bezprostredne po pílingu vystavená slnečnému žiareniu a nevznikli tak na koži pigmentové fľaky.

Krok 3. Hydratácia: Po sprche aplikujeme na pokožku hydratačné telové mlieko ideálne je „Slnečné olivy“ kód 32604, ktoré je možné používať aj ako krém po opaľovaní, pretože má silné hydratačné a regeneračné účinky.

Krok 4. Kúpeľ na nohy: Keď je naše telo dostatočne hydratované a vymasírované prejdeme ku starostlivosti o nohy. Do lavóra napustíme teplú vodu, ideálne tak, aby sme mali zakryté aspoň členky po ponorení nôh do vody. A do vody nasypeme soľ na nohy (čínske bylinky 41322, levanduľa 41321 alebo čajovník 41320). Pri soliach do kúpeľa na nohy uprednostňujem vôňu čajovníka/tea tree, pretože nielen skvele dezinfikuje pokožku nôh, ale krásne zmäkčuje pokožku na pätách a zároveň je to úžasná aromaterapia. Kúpeľ na nohy by mal trvať minimálne 15 až 20 min. (soľný kúpeľ slúži aj ako detoxikácia organizmu, pretože cez pokožku sa vylučuje až 80% toxínov.) Potom nohy dôkladne osušíme, urobíme píling, vymasírujeme a nanesieme krém na nohy 41101 alebo 41105-6 (je možné použiť aj telové mlieko, alebo akýkoľvek z krémov na ruky, ktoré sú v našej ponuke za výhodné ceny).

Krok 5. Ošetrenie rúk: Vzhľadom na to, že ruky sú neustále vystavované nielen na obdiv, ale taktiež rôznym vplyvom pri umývaní riadov, upratovaní a podobne, je dôležité sa o ne taktiež starať, aby boli krásne. Opäť je potrebné odstrániť odumreté bunky z pokožky, aby účinné krémy prenikli do jej hlbších vrstiev. V prvom rade si urobíme enzymatický píling, následne ešte pred opláchnutím aplikujeme na ruky telovú morskú soľ (tzv. mechanický píling), jemne vmasírujeme do pokožky a potom dôkladne umyjeme ruky pod vodou. Po ich aplikácií pokožka krásne zjemnie a uvoľní aj svaly na rukách. Potom ruky osušíme a natrieme krémom na ruky. Vynikajúce sú napr. 40102, 40105, 40105, 41102, 44605…

Krok 6. Ošetrenie tváre – píling a maska: Rovnako ako naše telo aj tvár si zaslúži dôkladnú starostlivosť. Prvý krok je dôkladne vyčistenie tváre. Najskôr tvár odlíčime odličovacím mliekom, potom dočistíme tvár čistiacim gélom (na leto sa výborne hodí gél Oceán krásy 10202) a opäť použijeme enzymatický píling. O jeho význame som písala už vyššie. Po pílingu tvár opláchneme dôkladne vodou (na tvár telovú soľ nenanášame!), osušíme a nanesieme ľubovoľnú tzv. mullage masku 52901 -52907, alebo z noviniek 54104, 54105, 55501 (maska s tkaninou namočená v aktívnom sére, má hydratačný, regeneračný a detoxikačný efekt) a necháme ju pôsobiť 15 až 30 min. Potom tvár opláchneme vodou, masku vyhodíme, viac ju už nepoužívame. Sérum, ktoré ostalo v sáčku je možné aplikovať aj bez tkaniny (aplikovať na vyčistenú tvár, prípadne dekolt, nechať pôsobiť 15 až 30 min a potom tvár opláchnuť vodou a naniesť krém).

Krok 7. Ošetrenie tváre tonizácia a krém: Po osušení tváre nanesieme na pleť tonikum (odporúčam vyskúšať tonikum z mucínov14604, tzv. slimačí sliz ma úžasné účinky a skvele hydratuje a zjemňuje pleť, vodný aj na problematickú pokožku, viac sa o jeho účinkoch dočítate na našom e-shope.) A nakoniec aplikujeme nočný krém. Opäť je dôležité dodať, že píling a maska sa robí len večer, nakoľko pokožka tváre vtedy najlepšie prijíma živiny a zároveň predídete vzniku pigmentových škvŕn, ktoré by mohli vzniknúť na pleti, keby ste píling robili ráno a išli na slnko.

Krok 8. Starostlivosť o vlasy: Pre letnú staroslitvosť o vlasy je dôležité zvoliť si nie len správny šampón podľa typu vlasov, resp. problému (napr. mastenie alebo vypadávanie vlasov), ale taktiež používať masku na vlasy po umytí vlasov šampónom a na končeky vlasov počas celého leta vždy po ich umytí odporúčam aplikovať argánový olej do vlhkých vlasov a ten už neoplachovať. Pri dodržaní tohto postupu vlasy nebudú vysušené, budú hydratované a krásne aj počas letnej dovolenky pri mori. Odporúčanie: po dovolenke je vhodné aplikovať na vlasy masku a urobiť si tzv. zábal. Naše masky a balzamy na vlasy sa dajú používať buď ako kondicionér, to znamená, že po ich nanesení ich necháme na vlasoch pôsobiť 2 – 3 min. a potom dôkladne opláchneme, alebo ako masku na vlasy, to znamená, že po nanesení ich necháme pôsobiť 15 až 20 min. a potom opláchneme vodou a vlasy vysušíme.

Počas celého leta doporučujeme používať opaľovací krém – našu novinku kód 30139, ktorá bola dlho očakávaná (jej účinky, zloženie a cenu nájdete v e-shope) a po slnení vždy aplikovať po sprche hydratačný krém na pokožku.

Upozornenie: Pri pílingoch je dôležité dodržať odstup aspoň 4 dni t.j. píling na telo a tvár je odporúčané robiť max.1 – 2krát týždenne!!!

LETNÉ LIMONÁDY

Ako som sľúbila pridávam svoje dva obľúbené recepty na letné limonády, aby Váš pocit relaxácie a pohody bol po kompletnom ošetrení pokožky na tele dokonalý.

Bazový sirup s medovkou:

Do džbánu nalejeme asi 1, 5 cm bazového sirupu, zalejeme vodou a pridáme ľad, niekoľko listov z medovky, malú lyžičku citrónovej šťavy a pár koliesok limetky. (Je možné pridať aj listy mäty priepornej, alebo šalvie, podľa toho čo doma rastie, alebo čo doma máme).

Mätové osvieženie:

Natrháme viac listov mäty, posekáme ich úplne nadrobno, najlepšie zmixovať s vodou, trochou trstinového cukru a malou lyžičkou citrónovej šťavy, potom to prelejeme do džbánu a dovrchu zalejeme vodou, pridáme trochu sirupu (ľubovoľný výber, resp. pridáme ešte trochu cukru miesto sirupu) a nakoniec dáme ľad.

A môžeme si užívať náš dokonalý relax napr. pri dobrom filme alebo hudbe.